סיורים

בס"ד

סיורים פרטיים בפנמה – עם מיטב המדריכים המקומיים.

שלום, אני אלון, מדריך וצפר ותיק בפנמה ובקולומביה, אשמח לארגן לכם את הטיול בפנמה.

 • כיום אני מנהל את המשרד מישראל ומארגן את הטיולים עם טובי המדריכים המקומיים אתם עבדתי בשנים האחרונות (הדרכה באנגלית, ניתן גם בעברית).

נייד לשיחה רגילה/ווטסאפ (ישראל):

052-6077422

ווטסאפ2:

50766831663+

אימייל:  oakfrst@gmail.com

 

להלן רשימת הסיורים המוצעים, הסיורים מתאימים לכל גודל קבוצה וניתן לשכור ואן, מיניבוס או אוטובוס. במקרה הצורך, אוכל לארגן מדריכים נוספים לקבוצה גדולה.

 

 • המחיר המצויין הינו עבור שני משתתפים, לקבוצה גדולה יותר נא לציין מס' משתתפים וגילאים עבור הצעת מחיר.
 • איסוף מהמלון וחזרה למלון.
 • מחיר הסיורים כולל עלויות צד שלישי (כניסה לאתרים/ שיט) אלא אם כן מתואר אחרת בתיאור הסיור.
 • ההדרכה בשפות אנגלית/ ספרדית.
 • מחיר הסיורים אינו כולל ארוחת צהריים, נעצור במסעדה טובה בדרך, יש מסעדות כשרות בעיר.
 • הנחות לקבוצות ומשפחות גדולות.

 

1. סיטי טור + תעלת פנמה –  איסוף מהמלון ב 07:40 בבוקר (שעה מומלצת), נסיעה למרכז המבקרים של תעלת פנמה שם נצפה באניות המועלות מעלה בתאי הציפה של מירפלורס ונלמד על התעלה, משם נמשיך לגשר לס אמריקס ונחצה את תעלת פנמה לנקודת תצפית לצד התעלה, נבקר בטיילת אמדור המפורסמת (קאוזווי) לאורך איי אמדור, בגן הבוטני הנהדר של מוזיאון המגוון הביולוגי, נאכל ארוח"צ במסעדה טובה (לא כלולה במחיר הסיור) ונמשיך לקסקו אנטיגו – העיר העתיקה של פנמה, שם נערוך סיור רגלי ברחובות העתיקים ונלמד על פנמה בתקופה הקולוניאלית, הסיור כולל הדרכה+הסעה+כניסה לאתרים.

מחיר לזוג: 260 דולר

*אופציונלי/נוסף בסיור זה (בתשלום):

(1) במרכז המבקרים של התעלה ניתן להיכנס לסרט ה IMAX בעלות של 10 דולר לאדם (סרט של 45 דקות).

(2) למשפחות עם ילדים – אידאלי ביקור בפונטה קולברה, האי הקטן מאיי אמדור שהוא שמורת טבע מיניאטורית בה ניתן לראות עצלנים ואיגואנות, השמורה ברשות מכון הסמיטסוניאן למחקרים טרופיים, באי תצוגת בעלי חיים ימיים האפיניים לפנמה, דגים וצבי ים (7 דולר לאדם).

(3) לחבר'ה ספורטיביים ללא בעיות רפואיות רלבנטיות – מיני טרק לראש שמורת הטבע של הר אנקון, התצפית מראש ההר היא הנקודה הטבעית הגבוהה במרכז העיר וממנה תצפית יפה על העיר והתעלה, העלייה ברגל בשביל אספלט דרך היער ,כ25 דקות עליה (ללא עלות נוספת).

(3) מוזיאון המגוון הביולוגי (Biomuseo) – ביקור במוזיאון המפורסם בתכנונו של האדריכל פרנק גרי המספר את סיפור תולדות האדם והטבע במיצר היבשה של פנמה (18 דולר לאדם).

 

2. פארק לאומי סוברנייה – שיט על תעלת פנמה, אי הקופים – איסוף מהמלון ב 07:30 בבוקר, נסיעה לפארק לאומי סוברנייה, הסירה תמתין לנו בנהר צ'אגרס ומשם נשוט לתעלת פנמה לאיזור לגונות בג'ונגל, שם נצפה מהסירה בקופים מסוגים שונים, צפורים ובעלי חיים אחרים (יש משקפת), משם נמשיך חזרה בשיט לצד אוניות הענק בתעלה ונמשיך עם הרכב לאזור בו נצא לסיור הליכה בג'ונגל בשביל ה Pipeline המפורסם, שביל נוח ורחב החוצה את שמורת הטבע ובו אפשר לראות מגוון צפורים וחיות, הסיור כולל הדרכה+הסעה+שיט בתעלה, חזרה למלון.

מחיר לזוג: 280 דולר

*אופציונלי/נוסף בסיור זה (בתשלום נוסף):

(1) ביקור מודרך מעניין במרכז להצלת עצלנים וחיות יער אחרות הנמצא באזור זה, הביקור כולל תצוגות ביתן פרפרים וסחלבים, ביקור במקום הוא גם הזדמנות לתרום דרך התיירות לשימור הטבע המקומי (23 דולר לאדם).

(2) ביקור ב"מרכז לתגלית יער הגשם" באזור יער קרוב עם שבילים מוסדרים קלים להליכה נוחה ביער, המקום מומלץ לצפייה בציפורים ובקוליברים (יונקי דבש) במרפסת התצפית של האתר (ברשותי טלסקופ צפרות מקצועי, משקפת עבורכם ומגדיר ציפורי פנמה כמובן), באתר זה לחובבי הספורט והנוף יש גם מגדל תצפית בגובה צמרות הג'ונגל, הרבה מדרגות..(20 דולר לאדם)

(3) דייג מהסירה באגם גטון – כולל חכות מקצועיות ופתיונות לדייג, בלגונות היער המוצף של תעלת פנמה, קל לתפוס דגים טעימים וכשרים באזורים אלו (עלות בהתאם למספר המשתתפים).

 

3. זיפ-ליין (אומגה) אגם גטון – איסוף מהמלון ב 8 בבוקר, נסיעה לאחד ממסלולי הזיפ ליין הארוכים והיפים בפנמה, 2.5 קילומטר, חמש תחנות, כבל של 750 מטר אורך מעל מי האגם, סטנדרד בטיחות גבוה, ציוד איכותי ומדריכי זיפ ליין מצויינים, הסיור כולל הסעה+הדרכה על השימוש בזיפ-ליין, חזרה למלון בשעות אחה"צ המוקדמות.

מחיר הסיור אינו כולל את פעילות הזיפ-ליין עצמה (משולם במקום למפעילים) 50 דולר לאדם.

 • ניתן לשלב ביקורים באתרים נוספים באזור בתשלום נוסף – ראה תיאור סיור מס' 6.

מחיר לזוג: 220 דולר

 

4. חוף הים הקריבי ( *אופציונלי – שנורקל בשוניות) פורטובלו, מבצרים ספרדיים עתיקים ועלילות הפירטים – איסוף מהמלון ב 8 בבוקר, נסיעה לחוף הקריבי של פנמה,  הסירה תיקח אותנו לחוף פרטי מוקף ג'ונגל שם נתאמן עם הציוד ומשם נשוט לשונית אלמוגים מרהיבה שם נהנה משלל צבעי דגי השונית, ציוד השנורקל אינו כלול במחיר הסיור 7 דולר לאדם, משם בחזרה  לעיירה הציורית פורטובלו השוכנת בעומק המפרץ, קריסטופר קולומבוס במסעו האחרון לעולם החדש ב1502 נתן למקום את שמו, שם נבקר במבצר ספרדי עתיק ובבית המכס הישן בו נשמרו אוצרות הזהב לפני שנשלחו לספרד, הסיור כולל הדרכה+הסעה+שיט +כניסה לאתרים, חזרה למלון בשעות אחה"צ.

מחיר לזוג: 300 דולר 

 

5. וויה דה אנטון –  איסוף מהמלון ב 8 בבוקר, יציאה מהעיר ונסיעה לאורך חוף האוקיינוס השקט ואז נטפס לגובה 800 מטר מעל פני הים בפרובינציית קוקלה, לעיירה הציורית  "אל וויה דה אנטון" השוכנת בעמק בין הרים שריד להר געש קדום שם נבקר בשמורת טבע מפל בג'ונגל בריכות מים נהדרות לרחצה מרעננת, ב"פיידרה פינטדה" הוא אתר פטרוגליפים פרה-קולומביאניים, נבקר גם בשוק הצבעוני המקומי ובגן החיות המפורסם של העיירה, בדרך חזרה לעיר ניתן לעצור לבילוי סוף היום באחד מחופי הרחצה המפורסמים של האוקיינוס השקט. הסיור כולל הדרכה+הסעה+כניסה לאתרים, חזרה למלון.

מחיר לזוג: 300 דולר

*אופציונלי/במקום – למיטיבי לכת ללא בעיות רפואיות רלבנטיות, באזור זה ניתן לעשות איתי טרק טיפוס חביב דרך היער לראש אחד ההרים המקיפים את העמק עם נוף מרהיב מהפסגה, טרק של כארבע שעות.

 

6. קסם קריבי, מבצר סאן לורנזו  –  איסוף מהמלון, נסיעה ברכבת לקולון (מומלץ! אופציונלי, בימים שני עד שישי בלבד) עם נופים מרהיבים של תעלת פנמה והג'ונגל בדרך,  נפגש עם ההגעה לתחנת הרכבת בקולון ומשם נמשיך למרכז המבקרים של תאי הציפה החדשים הקולוסליים של תעלת פנמה ונצפה בפרויקט הבנייה הענק שנחנך לאחרונה כאן לצד אגם גטון, הביקור כולל סרט המתעד את פרוייקט הבנייה הקולוסלי, משם נמשיך ונחצה את תעלת פנמה לתוך הג'ונגל עד שנגיע למבצר סאן לורנזו על גבעה נישאה על שפת הים הקריבי, נסייר במבצר שראה התקפות פירטים רבות, בדרך חזרה נעצור בסכר גטון המפורסם שיצר את אגם גטון. הסיור כולל הדרכה+הסעה, חזרה למלון.

מחיר לזוג: 300 דולר (עם נסיעה ברכבת לקולון:  +50 דולר מחיר שני כרטיסי רכבת)

 

7. ביקור בכפר של בני שבט האמברה – האמברה הם אחד משבעה שבטי ילידים הקיימים עד היום בפנמה. נפגש במלון ב 8 בבוקר, נצא מהעיר וניסע לכיוון הכפר השוכן לגדת לגונה בג'ונגל, האינדיאנים יאספו אותנו בסירת קאנו ונגיע לכפר לאחר שיט בנהר, זו הדרך היחידה להגיע לכפר, סיור זה כולל אירוח והסבר על אורחות החיים של השבט, סיור לימודי באזור הכפר על צמחי מרפא בשימוש השבט וכן מוזיקה וריקודים מסורתיים, סיור זה כולל ארוחת צהריים בכפר של דגים מהאגם (דג כשר מסוג טילפייה) ופלטנו מטוגן, בכפר חנות חפצי אמנות מעשי ידי אמנים מהשבט, חזרה למלון בשעה 3 אחה"צ לערך.

מחיר לזוג: 320 דולר

 

8. איי סן בלאס – האיים המושלמים בים הקריבי להרגעות וכיף טרופי, התמונה הקלאסית של חופשה קריבית, שמש וים טורקיז חול לבן מים צלולים דקלי קוקוס מעל, ערסלים ושלווה, אשמח לארגן עבורך חבילת תיור באיים של יום או יותר תוך כך שאבטיח שהעלות תהיה שווה את התמורה והתנאים, האיים והמגורים בהם תלונו יהיו איים מומלצים שקיבלתי עליהם ביקורות טובות.

הסיור הזה אינו פרטי ובהסעה ובסירה יהיו תיירים אחרים שנרשמו לסיור, שירות מלא כולל איסוף מהמלון וחזרה למלון , מיסי כניסה לאזור האינדיאני, ארוחת צהריים, ביקור בשני איים וכו'.

חובה בסיור זה להביא דרכונים, ללא דרכון לא ניתן להיכנס לסן-בלאס.

איסוף מהמלון בשעת בוקר מוקדמת בין 5 ל 5:30 בבוקר (רכב 4×4 עם תיירים אחרים, 6 מקומות ברכב), 3 שעות נסיעה עד לחוף סן בלאס ושם סירה עד האי, כולל סיור לאי השכן, חזרה למלון בעיר בערך בשבע בערב.

מחיר לאדם לסיור חד יומי בסן בלס הכל כלול: 170 דולר

 

9. היכרות עם הקהילה היהודית בפנמה – סיור מעניין בו נלמד על הקהילה היהודית שהגרעין שלה מיוצאי העיר חלב בסוריה, האנשים, ההיסטוריה, העסקים בהם עובדים היהודים והפעילות של הקהילה המבוססת והאנרגטית. נבקר בבתי הכנסת המפוארים ובשכונות בעיר המודרנית בהן גרים היהודים ונוכל להמליץ על ארוחת גורמה באחת או יותר מהמסעדות הכשרות הנפלאות של פנמה.

 • כניסת תיירים לבתי הכנסת בתיאום מראש בלבד
 • אורך הסיור כ3 שעות
 • מדריך חבר הקהילה היהודית
 • ניתן לבצע סיור זה באותו היום של סיור מס' 1 (סיטי טור).

מחיר לזוג: 260 דולר

 

10. סיורי צפרות (מגוון אזורים לבחירה: שביל פייפליין בסוברנייה, ההר הכחול, וויה דה אנטון, פארק לאומי אלטוס דה קמפנה, פארק מטרופוליטני).

 • סיור זה כולל ציוד צפרות מקצועי: טלסקופ איכותי של וורטקס ומשקפת עבור הלקוחות.
 • זמן איסוף מומלץ לסיור זה הוא 6 בבוקר.

בפנמה ניתן לצפות ביותר מאלף מיני ציפורים, ביניהם 60 מיני קוליברים (יונקי דבש) וכן טוקנים, תוכיים, טרוגונים, מנקינס, טנג'רס וכו', הטבע הטרופי עוצב ברב השראה ויצירתיות וזה מתבטא גם בבעלי הכנף הטרופיים הידועים ביופיים, סיור זה נועד לצפרים או לחובבי טבע בעלי יכולת להשכים קום, מטבע הדברים בסיורים אלו ניתן לראות גם בעלי חיים שונים (למשל צפייה ממרחק שני מטר בדוב נמלים רעב ההורס קן טרמיטים), ברשות המדריך יהיה טלסקופ צפרות מקצועי ומגדיר ציפורים של פנמה, כל המביא משקפת נוספת משלו -הרי זה משובח.

מחיר לזוג בהתאם למיקום הסיור.

 

11. בניית טיול תפור אישית – הסיורים הנ"ל הם סיורים יומיים בהם אנו חוזרים למלון בסופו של יום, אשמח לייעץ ולתכנן עבורך טיול מרתק שונה למשל למשפחה עם ילדים – טיול ופעילויות מתאימות לילדים וכן טיולי  Off the beaten track לאזורים פחות מוכרים ומתויירים לטיול של יום או מספר ימים בפנמה היפה בהתאם להעדפות.

לדוגמא:

טרק עלייה לראש הר צ'מה הצופה על האוקיינוס האטלנטי – נופים מרהיבים של הריביירה הפנמנית והאוקיינוס בטרק חביב זה של כ 5 שעות בפרובינציית קוקלה, לא למיטיבי לכת בלבד, כל אדם עם כושר סביר וללא בעיות רפואיות רלבנטיות יוכל לעשות זאת. איסוף מהמלון בשעה 06:00 בבוקר וחזרה בשעות אחר הצהריים המוקדמות, ניתן לשלב בבילוי בחוף הים בשעות אחר הצהריים.

מחיר לזוג: 240 דולר